Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich

W dniu 21 marca br. w siedzibie Departamentu PROW UMWW odbyło się kolejne z cyklu szkoleń dla LGR działających na terenie Wielkopolski.
Na spotkaniu podsumowano realizację zasady „n+2” w 2013 r. na terenie województwa wielkopolskiego. Pani Dyrektor Emilia Dunal podziękowała członkom i pracownikom LGR za zaangażowanie w rozliczanie projektów. Wytężona praca Wielkopolan została doceniona również przez Instytucję Zarządzającą – na spotkaniu w MRiRW dnia 6 lutego br., Pani Dyrektor odebrała podziękowania z rąk ministra Kazimierza Plocke.
Ponadto na szkoleniu poruszono zagadnienia dotyczące bieżących spraw interpretacyjnych. W dalszym ciągu powtarzają się liczne błędy we wnioskach o płatność. Pojawiły się również nowe zagadnienia – dochodzenie należności i windykacja. Po raz kolejny poruszono kwestię aneksowania umów o dofinansowanie – z uwagi na zaostrzenie wytycznych dotyczących terminu realizacji inwestycji, każdy wniosek o aneks wymaga szczegółowego uzasadnienia. Omówiono również zagadnienia zgłaszane przez LGR.


Dziękujemy za udział w szkoleniu i owocną dyskusję. Poniżej załączono prezentacje i zdjęcia ze szkolenia.Fot. 1 Szkolenie dla Lokalnych Grup Rybackich

 

Fot. 2 Szkolenie dla Lokalnych Grup Rybackich

 

Fot. 1

Fot. 3 Szkolenie dla Lokalnych Grup Rybackich

 

Fot. 4 Szkolenie dla Lokalnych Grup Rybackich

 

Fot. 1

Fot. 5 Szkolenie dla Lokalnych Grup Rybackich


Prezentacje:

1. "Aneksowanie umów o dofinansowanie" Wioleta Piątek

2. "Błędy we wnioskach o płatność" Eliza Klósak

3. "Dochodzenie należności i windykacja" Barbara Pryczek-Socha

4. "Pozostałe zagadnienia związane z osią 4 PO RYBY" Karolina Szambelańczyk


 

 

 

umww

 
Joomla Extensions powered by Joobi
Odsłon artykułów:
892476