W dniu 21 listopada br. w siedzibie Departamentu DOW odbyło się posiedzenie follow site Kapituły Konkursu „Wielkopolska Rybna” w celu dokonania oceny aplikacji konkursowych złożonych w ramach konkursu na najciekawsze projekty, które przyczyniły się do podniesienia atrakcyjności obszarów rybackich, lepszego wykorzystania i ochrony zasobów lokalnych oraz rozwoju społeczno-gospodarczego obszarów zależnych od rybactwa.
Aplikacje konkursowe składane były w terminie od 18 sierpnia do 18 października br.. Łącznie złożono 30 aplikacji konkursowych, przy czym 29 aplikacji konkursowych spełniło wymagania określone w regulaminie i podlegało ocenie. Projekty ocenianie były według następujących kryteriów:
- innowacyjność,
- ochrona środowiska,
- wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy regionu,
- dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- promocja projektu,
- zatrudnienie.
Poniżej przedstawiamy Państwu zwycięskie projekty oraz projekty, które otrzymały wyróżnienia.
Адыгейск Купить закладку Кокаин (Кокс), Марихуана, Гашиш, Амфетамин, Героин, Mdma, Экстази, скорость, Мефедрон, Метамфетамин KATEGORIA: „Wzmocnienie konkurencyjności i utrzymanie atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa”
W ramach tej kategorii zwyciężył projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Wawrzyńca w Łomnicy pt. „Prace konserwatorskie ratujące zabytkowy XVIII - wieczny kościół p.w. św. Wawrzyńca w Łomnicy (gm. Zbąszyń) od zniszczenia”.
Ponadto Kapituła Konkursu przyznała pięć wyróżnień.
Wyróżnione zostały następujące projekty:
projekt pt. ”Budowa miejsc wypoczynkowych - domków letniskowych - wraz z małą infrastrukturą turystyczną uwzględniającą potrzeby osób niepełnosprawnych - w tym osób niewidomych i słabowidzących” zrealizowany przez Pana Daniela Chrobrowskiego,
projekt pt. „Ocalić od zapomnienia ewangelicki cmentarz z kapliczką w Przychodzku” zrealizowany przez Pana Wiesława Cygana,
projekt pt. „Z E-rybką poznamy Świat” zrealizowany przez Zbąszyńskie Dzieciaki – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Małego Dziecka,
projekt pt. „Budowa interaktywnej ścieżki przyrodniczo-historycznej z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych” zrealizowany przez Stowarzyszenie na rzecz Integracji Osób Starszych i Niepełnosprawnych "Wieś bez Barier",
projekt pt. „Park Pamięci – ocalić od zapomnienia ewangelicki cmentarz w Stefanowie” zrealizowany przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Stefanowo.
KATEGORIA: „Podnoszenie wartości produktów rybactwa, rozwój usług na rzecz społeczności zamieszkującej obszary zależne od rybactwa”
W ramach powyższej kategorii nie wyłoniono laureata, tylko przyznano jedno wyróżnienie. Projekt, który doceniła Kapituła to „Lokalna Baza Ekoturystyki II” zrealizowany przez Panią Joannę Sanocką – Pertek.
KATEGORIA: „Ochrona środowiska lub dziedzictwa przyrodniczego na obszarach zależnych od rybactwa w celu utrzymania jego atrakcyjności oraz przywrócenie potencjału produkcyjnego sektora rybactwa w przypadku jego zniszczenia w wyniku klęski żywiołowej”
W ramach kolejnej kategorii zwyciężył projekt Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Zakład Doświadczalny Technologii Produkcji Pasz i Akwakultury pt. „Restytucja i reintrodukcja siei międzychodzkiej i sielawy w jeziorach użytkowanych przez ZDTPPiA w Muchocinie - realizacja modelu aktywnej ochrony gatunków ryb istotnych dla zachowania bioróżnorodności oraz priorytetowych dla Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego”.
Kapituła Konkursu nie przyznała w tej kategorii wyróżnień.
KATEGORIA: „Projekty zrealizowane przez lokalne grupy rybackie”
W ostatniej kategorii nagrodzono projekt zrealizowany przez Lokalną Grupę Rybacką Obra – Warta pt. „Konkurs Ryby z Regionu Obra - Warta polecam :-)”.
To jedyny nagrodzony w tej kategorii projekt.
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE ORAZ UDOSTĘPNIENIE DOKUMENTACJI FOTOGRAFICZNEJ.
Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Laureatom konkursu nastąpi w I kwartale 2015 r. O konkretnym terminie poinformujemy Państwa osobiście.